Finále Českého poháru v Albrechticích 2011

Uplynulý víkend, zakončili žáci svou pouť po republikových závodech. Patnáct dětí závodilo na svazích Tanvaldského Špičáku s velkou chutí. Nejvíce se dařilo Káje Kašparové, která obsadila 4. místo v obřáku a byla 3. a 2. ve slalomu. Šárka Chroustová si s Kájou přehodily výsledky slalomu a obsadila v sobotu 2. a v neděli 3. místo. Obřák dojela na 9. pozici. Další pěkné výsledky z obřího slalomu byly 12. Teša Sedláček, 13. Jirka Šilhan, 16. Jáchym Kachlík. Díky počasí se jely dva úplně rozdílné závody ve slalomu. V sobotu bylo nepříznivé počasí. Trať byla pro starší žáky hodně měkká i díky tomu, že nebylo možné použít salmiak. Těžil z toho Jirka Šilhan, kterému jen o 13 setin uteklo vyhlašování a obsadil 7. pozici. Dále Matěj Surkoš, který dojel na 12. místě. A také Hanka Navrátilová, která dojela na krásném 11. místě. Mladší žáci měli už kvalitnější podmínky a hlavně druhé kolo bylo regulérní pro všechny závodníky. Kromě Káji a Šárky zajel skvěle i Jáchym Kachlík, který dojel na 8. místě. Nedělní závod byl za krásného počasí a zmrzlé pisty, která vydržela celou dobu závodu. Starší kluci nedokončili první kolo, kromě Jirky Šilhana, který obsadil 8. místo. Ve starších žačkách zajela Hanka Navrátilová 14. nejlepší čas. A překvapení dne předvedl Honza Štingl, který skvělou jízdou obsadil 9. pozici. 13. pozici obsadil Kuba Diakov, 16. Jachym Kachlik a 18. dojel Petr Janík. 

V neděli se vyhlašoval také Český Pohár, ve kterém se Šárka Chroustová umístila na třetím místě a Kája Kašparová na čtvrté pozici. Třináctý skončil Kuba Diakov a čtrnáctý Jirka Šilhan. 

Skvělými výsledky v průběhu sezóny si Šárka Chroustová a Kája Kašparová vyjely účast na mezinárodních závodech v toskánském Abetone.

Výsledky: