Mistrovství republiky žáků

Tři dny bojovali naši žáci v Peci pod Sněžkou na republikovém šampionátu ve sjezdovém lyžování. Jel se kompletní program disciplin a Ski team Victoria reprezentovalo 14 žáků . Super G jsme brali pouze tréninkově, bez patřičné přípravy. Přesto děti podaly bojovné výkony a na rychlé trati skončily v první polovině startovního pole.

Excelentní výkon Ski  teamu ve slalomu ohromil nejenom všechny přítomné experty. Do 6. místa jsme byli kromě st. žákyň v každé věkové kategorii, ml. žačky dokonce vyjely zlato a bronz. Slalomový trénink na Stupavě přinesl své ovoce.

V obřím slalomu, naší letité slabině se začlo blýskat na lepší časy. Děti jely skvěle, byť nezískaly medaili, ale technika jízdy se rapidně zlepšila a odstup od nejlepších zmenšil, někde i vyrovnal. Výborně zajeli Jirka Šilhan s Tešou Sedláčkem, Jáchym Kachlík, tradičně i Šárka, Kája a Monča,

které jely spolu ve dvou desetinách, ale také Hanka Navrátilová a Diťa Jará. 

Samozřejmě k dobrým výsledkům patří i výpadky a smolaři. Ale to nevadí, tak se ve špičkovém lyžování jezdí a již na dalších závodech se zase bude dařit i těm dalším.To je velká síla týmu.

Videa Super obří slalom

         

 

Fotky ze super obřího slalomu

Střípky z MČR žáků - Martin Bačík